Ajakirjandusorganisatsioonid tunnustavad ajakirjanduseetika koodeksit.

Tallinn, 29. jaanuar 1998. Ajalehtede Liidu korraldatud ajakirjanduseetika foorumist osavõtjad võtsid vastu avalduse, milles tunnustavad Eesti ajakirjanduse eetikakoodeksi põhimõtteid. Avalduses on öeldud: “Allakirjutanud organisatsioonid peavad Eesti ajakirjanduse eetikakoodeksit oluliseks meedia eneseregulatsiooni koostisosaks ning kiidavad heaks selle põhimõtted.”

Avaldusele kirjutasid alla Ajalehtede Liidu juhatuse esimees Igor Rõtov, Ringhäälingute Liidu tegevdirektor Urmas Loit ja Avaliku Sõna Nõukogu (ASN) aseesimees Halliki Harro. ASNi liikmed on seitse ajakirjandusorganisatsiooni: Ajalehtede Liit, Ringhäälingute Liit, Ajakirjanike Liit, Eesti Raadio, Eesti Televisioon, Meediakoolitajate Liit ja Tarbijakaitse Liit. Ajakirjanduseetika koodeks on juba võetud ASNi töö aluseks.

“Avaldus on hea tahte märk, et erinevad ajakirjandusorganisatsioonid on valmis järgima ühtseid ajakirjanduseetika põhimõtteid,” ütles Ajalehtede Liidu tegevdirektor Tarmu Tammerk.

EALL

Selgusid 2018. aasta pressivideo nominendid

Tallinn, 15. jaanuar 2019. „Aasta pressivideo 2018” konkursi raames valis žürii eile toimunud koosolekul neljakümne viie töö hulgast välja kolm nominenti.

„Aasta pressivideo 2018”  konkursi nominendid on Eesti Ekspressi ja Delfi video: “Kätetu ujuja Matz: sinu puue pole kellegi asi. Tuleb lihtsalt teha, mida ise tahad”, mille autorid on Tiit Blaat ja Oliver Tsupsman. Matz Topkin võitis suvel paraujumise Euroopa meistrivõistlustel 50m seliliujumises hõbemedali. Käteta ning vaid ühe terve jalaga sündinud Matz Topkin tahab osaleda 2020. aasta paraolümpiamängudel Tokyos.

Teiseks nominendiks on Postimehe videosari “Iga samm on kullast”, mille autoriks on Erik Tikan. Tegemist on  jätkuva videosarjaga, kus aasta jooksul jälgitakse kahe naise teekonda ajateenistuses.

Kolmandaks nominendiks on Delfi TV video ” Põlvkonnavahetus: Eesti esimene suhtlusportaal 10 aastat hiljem”, mille autoriteks on Sigrid Salutee, Joonatan Allandi, Kadri Nikopensius ja Mark Šandali. Veel 10 aastat tagasi ei leidunud Eestis noort, kes ei kasutaks sõpradega suhtlemiseks Rate.ee keskkonda. Tänaseks näib portaali keskmine kasutaja olevat keskealine ning peamiselt elukaaslase leidmisele orienteeritud. Delfi TV uuris, millist elu elatakse kunagises ikoonilises sotsiaalmeediaportaalis täna, mil konkurendid on teda varjutamas.

Žüriis osalesid esimehena Balti Filmi- ja Meediakooli õppejõud Jüri Pihel ning liikmetena režissöör ja operaator Taavi Arus ja Äripäeva ajakirjanik Birjo Must.

Konkurss “Aasta pressivideo” toimus tänavu viiendat korda ning võitja kuulutatakse välja ja preemia antakse üle 8. märtsil toimuval pressipeol. Aasta pressivideo võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia.

Täpsemalt saab lugeda SIIT.

EALL