Ajakirjanduspreemiate konkursile esitati töid mullusest rohkem

Tallinn, 12. jaanuar 2022. Eesti Meediaettevõtete Liidu korraldatavale ajakirjanduspreemiate konkursile esitati sel aastal aasta varasema ajaga võrreldes rohkem töid, samuti laekus rohkem võistlustöid Eesti Pressifotograafide Liidu korraldatavale fotokonkursile ja videokonkursile.

Rootsi meediakontserni Bonnier ja ajalehe Äripäev väljaantavale uuriva ajakirjanduse auhinnale laekus tänavu 30 tööd. Eelmisel aastal oli töid 14. Bonnieri preemia on sel aastal 7500 eurot.

„Ajakirjanduspreemia 2021“ konkursi kategooriates laekus töid järgmiselt: üleriigiline uudis 52 (mullu 42), maakonnalehe uudis 25 (mullu 29), üleriigiline arvamus 34 (mullu 29), makaonnalehe arvamus 16 (mullu 28), olemuslugu 53 (mullu 45), maakonna olemus 33 (mullu 34) tööd. Uus kategoorias – podcast – esitati 21 tööd. Multimeedia kategoorias laekus 14 tööd, mullu 16.

Parima venekeelse arvamuse kategoorias esitati tänavu 11 (mullu 15) ja parima venekeelse loo kategoorias 33 (mullu 16) tööd. Venekeelseid töid hindav žürii annab esitatud tööde seast välja kolm auhinda: parim venekeelne uuriv- või probleemlugu, parim venekeelne olemuslugu, reportaaž või intervjuu ning parim venekeelne arvamus.

Ajakirjanduspreemiaid rahastavad Ekspress Meedia, Õhtuleht Kirjastus ja Äripäev. Iga auhinna võitja saab 1000 eurot.

Noore ajakirjaniku kategoorias esitati 18 tööd (mullu 24). Elutöö preemiale kandidaate Meedialiidu kaudu ei esitatud, kuid need kandidaadid valivad välja auhinna rahastajad ajakirjandustaustaga eraisikud Hans H. Luik, Igor Rõtov, Jüri Ehasalu, Margus Mets, Mart Kadastik ja Toomas Leito pärijad. Fondi suurus on 12 000 eurot, mis jaguneb järgmiselt: elutöö preemia 6000 eurot ning noore ajakirjaniku preemia 6000 eurot.

Meedialiidu aasta ajakirjanik valitakse välja kõigi kategooriate nominentide hulgast. Toimetused saavad kandidaate ka lisaks esitada. Aasta ajakirjaniku preemia suurus on 5000 eurot ja seda rahastavad Ekspress Meedia, Õhtuleht Kirjastus ja Äripäev.

Eesti Pressifotograafide Liidu korraldatavale pressifoto konkursile esitati 668 tööd (mullu 539) ja video konkursile 27 (mullu 19) tööd. Fotopreemiate ja videopreemia suurus on 1000 eurot. Konkurssi aitavad korraldada Canon ja Overall Pro Shop ning Meedialiit.

Pressifotosid hindav žürii on juba oma valikud teinud. Järgmisel nädalal kogunevad Bonnieri preemia žürii ja videožürii, seejärel ka kõik teised žüriid.

Kujunduskonkursile saab veel võistlustöid esitada kuni 23. jaanuarini.

Auhindade üleandmise tseremoonia on 17. veebruaril.

Eesti Meediaettevõtete Liit