Ajakirjanduspreemiate konkursile laekus ligi tuhat võistlustööd

Tallinn, 13. jaanuar 2023. Eesti Meediaettevõtete Liidu konkursile „Ajakirjanduspreemiad 2022“ laekus ligi 1000 võistlustööd.

Uuriva ajakirjanduse auhinnale ehk Bonnieri preemiale esitati 16 tööd, noore ajakirjaniku kategoorias 17, multimeedias üheksa ja podcasti kategoorias 15 tööd. Elutöö preemia kandidaadid leiavad auhinna rahastajad Hans H. Luik, Igor Rõtov, Jüri Ehasalu, Margus Mets ja Toomas Leito pärijad ise.

Üleriigilise uudise kategoorias laekus 34, arvamuses samuti 34 ja olemusloo kategoorias 54 tööd. Maakonnalehtede uudise kategoorias 28, arvamuses 18 ja olemuses 33 tööd.

Parimale veenekeelsele olemusloole kandideerib 13, vene arvamusele kümme ja parima venekeelse uuriva- või probleemloo kategoorias üheksa tööd.

Koos Pressifotograafide Liidu ning Canoni ja Overall Pro Shop’iga välja antavatele fotoauhindadele (uudisfoto, portreefoto, spordifoto, olemusfoto ja „Aasta pressifoto“) esitati 637 tööd. Video kategoorias laekus 40 tööd.

Kokku laekus erinevates kategooriates 967 võistlustööd, mullu oli see arv 1035.

Žüriid on oma tegevust juba alustanud. Sel nädalal oli koos fotožürii, järgmisel nädalal kogunevad Bonnieri preemia, maakonnalehtede, vene ja pressivideo žürii. Viimasena koguneb aasta ajakirjaniku žürii, et valida Meedialiidu peaauhinna saaja. Aasta ajakirjaniku kandidaadid esitavad toimetused siis, kui teised žüriid on oma töö lõpetanud.

Võitjad avalikustatakse 17. veebruaril Tallinnas toimuval pressipeol. Samal päeval avatakse ka 2022. aasta parimate pressifotode näitus.

Eesti Meediaettevõtete Liit