Ajakirjanduspreemiate tööde esitamise tähtaeg on sel reedel

Tallinn, 5. jaanuar 2021. Eesti Meediaettevõtete Liit ootab reedeks, 8. jaanuariks töid ajakirjanduspreemiate konkursile.

Meedialiidu peapreemia „Aasta ajakirjanik 2020“ antakse Meedialiidu liikmeskanali ajakirjanikule tema viimase aasta väljapaistva töö eest. Preemia suurus on 5000 eurot (neto), millele lisandub hinnaline meene. Aasta ajakirjanik valitakse ajakirjanduspreemiate teiste kategooriate (va kujundus ja foto) nominentide seast, lisaks on toimetustel õigus peale nominentide selgumist esitada uusi kandidaate.

Ajendatuna soovist tõsta Eesti ajakirjanduse professionaalset taset, annab Rootsi meediakontsern Bonnier koos ajalehega Äripäev välja 2020. aasta uuriva ajakirjanduse auhinna. Auhinna suurus on 5000 eurot. Kandideerima on oodatud ka ringhäälingus eetris olnud uuriva ajakirjanduse lood.

Meedialiit annab välja 2020. aasta trüki- ja veebiajakirjanduse parimad järgmistes kategooriates: uudis (sh veebiuudis); arvamus või kolumn (sh veebis); olemuslugu, reportaaž või intervjuu (ka veebis); parim venekeelne lugu (ka veebis); parim venekeelne arvamus (ka veebis); multimeedia. Uudise, arvamuse ja olemuse kategoorias nimetatakse ka parim maakonnalehe lugu. Iga ajakirjanduspreemia auhinna võitja saab diplomi ja 1000 euro (neto) suuruse preemia.

Ajakirjandustaustaga eraisikud Hans H. Luik, Igor Rõtov, Jüri Ehasalu, Margus Mets ja Mart Kadastik annavad välja elutöö preemia ja noore ajakirjaniku preemia 2020. Elutöö preemia määratakse inimesele, kes on pikema aja jooksul oluliselt edendanud eesti ajakirjandust kas ajakirjanikuna või meediaorganisaatorina. Preemia eeldab, et saaja on küpses eas inimene, vähemalt 50 aastat vana. Noore ajakirjaniku preemial on vanuseline piirang – alla 30 aastat vana. Fondi suurus on vähemalt 10 000 eurot, mis jaguneb järgmiselt: elutöö preemia 5000 eurot, noore ajakirjaniku preemia 5000 eurot.

Tööd tuleb esitada veebikeskkonnas, mis asub SIIN.

Täpsemad tingimused on SIIN

Võistlustööd tuleb esitada hiljemalt 8. jaanuaril 2021.

Eesti Meediaettevõtete Liit