Ajakirjanikud õpivad kasutama avaliku teabe seadust

Tallinn, 3. juuni 2002. Eesti Ajalehtede Liit (EALL) korraldab reedel, 7. juunil Tallinnas seminari juurdepääsust avalikule teabele ja uuriva ajakirjaniku tööst dokumentidega.

Kuigi Eestis on avaliku teabe seadus jõus olnud poolteist aastat, ei kasutata ajakirjanduses veel sugugi kõiki selle võimalusi. Seaduse rakendamisega seotud probleeme selgitab üks avaliku teabe seaduse autoreid Ivar Tallo. Suurem osa seminarist  on aga pühendatud sellele, kuidas ajakirjanik võimalikult efektiivselt dokumentidega töötada suudaks. USA ajakirjandusõppejõud Michael Fowler analüüsib uuriva ajakirjanduse organisatsiooni IREX materjale ning räägib teabenõude esitamise kunstist. Michael Fowler on rahvusvahelise kogemusega ajakirjandusõppejõud-jurist-ajakirjanik. On töötanud päevalehtedes toimetaja ja reporterina; praegu  ajalehekonsultant ja ajakirjandusõppejõud. Õpetanud ülikoolides USAs, Aasias, Lähis-Idas.

EALLi seminar, mis toimub rahvusraamatukogu konverentsikeskuses, on mõeldud toimetajatele ja reporteritele. Seminari ajad on kl 10.30-17.45

EALL