Ajalehed ja kohalikud omavalitsused korraldavad postiseaduse eelnõu arutelu

Tallinn, 4. jaanuar 2001. Eesti Ajalehtede Liit (EALL) ja Eesti Omavalitsusliitude Ühendus (EOÜ) korraldavad 9. jaanuaril Tallinnas rahvusraamatukogus postiseaduse alase seminari.

Eelmise aasta lõpul Riigikogus menetlusse võetud postiseaduse eelnõu vőib radikaalselt muuta postialast olukorda Eestis, kusjuures võivad toimuda muutused postiteenuse võrdsel kättesaadavusel üle riigi. Kui kirjakanne maapiirkondadesse jääb harvemaks kui seni, kannataks ka ajalehtede kätteviimine. Seetõttu on postiseaduse eelnõu käekäik ajalehtedele ja ajalehelugejatele elulise tähtsusega teema.

EOÜ ja EALL korraldavad seminari, et jõuda selgusele, milliseid muudatusi planeeritav postiseaduse eelnõu tuua võib ning milline tee oleks Eestile parim. Seminaril tutvutakse ka teiste riikide suundumustega postiteenuse osutamisel, et mitte korrata seal tehtud vigu. Seminari sihtrühm on poliitikud, omavalitsusjuhid, postispetsialistid, ajakirjandus.

Esinevad teede- ja sideministeeriumi asekantsler Tõnu Naestema, Tartu Ülikooli geograafia instituudi teadur Garri Raagma, Viljandi linnavolikogu liige Tauno Tuula, riigikogu majanduskomisjoni liige Kalev Kukk, AS Eesti Meedia juhatuse esimees Mart Kadastik ja välisekspert.

Seminari juhatavad Eesti Omavalitsusliitude Ühenduse esimees Kurmet Müürsepp ja Eesti Ajalehtede Liidu tegevdirektor Tarmu Tammerk.

EALL