Ajalehtede Liidu järelhüüe Rein Kaareperele

Tallinn, 8. jaanuar 1998. Eesti Ajalehtede Liit teatab kurbusega “Sõnumilehe” suuromaniku Rein Kaarepere surmast 8. jaanuaril. 43-aastane Kaarepere suri ootamatult töökohtumise ajal, olles põdenud raskekujulist südamepuudulikkust.

Kaarepere sündis 1954. a. Tallinnas. 1977. a. lõpetas ta Tallinna Tehnikaülikooli insener-ökonomistina, 1984. a. sai majandusteaduste doktoriks. Kaarepere on töötanud Tallinna Tehnikaülikooli dotsendina, ajalehe “Rahva Hääl” peatoimetaja asetäitjana, peaministri abina ja Tartu Kommertspanga tegevjuhina. 1994. a. alates oli Kaarepere AS Krenno juhatuse esimees.

Rein Kaarepere julge investeering ajalehte “Sõnumileht” avardas oluliselt arvamuste paljusust Eesti ajakirjanduses ning elavdas demokraatlikule ühiskonnale nii vajalikku avalikku debatti. Samuti oli Kaarepere osanik telejaamas TV3, kuuludes ka selle nõukogusse. On sümboolne, et surm saabus ajalehefirma ja telekompanii koosolekute vahepeal.

Ajalehtede Liit avaldab sügavat kaastunnet Rein Kaarepere abikaasale, kahele tütrele ning teistele omastele. Mälestus lahkunust jääb meiega.

EALL