Ajalehtede Liit tervitab kojukandetoetuse taastamise plaani

Tallinn, 4. detsember 2000. Eesti Ajalehtede Liit (EALL) tervitab koalitsiooninõukogu otsust taastada maakojukande toetuse esialgne summa eelarves, kuna see võimaldab ajakirjanduse kojukannet uueks aastaks seni kehtestatud hindadega.

Kojukandetariifide tõus lööks kõige valusamalt maakonnalehti ning väljaandeid, mis levivad ennekõike maapiirkondades. Tulemusena võib halveneda maaelanike informeeritus trükiajakirjanduse vahendusel.

Teede- ja sideminister Toivo Jürgenson teatas täna kohtumisel EALLi esindajatega, et tema ministeeriumi ettepanekul vähendatud dotatsioon perioodika maakojukandeks taastatakse koalitsiooninõukogu otsusega, kuid Jürgenson ise jääb endiselt toetuste vastaseks.

Jürgensoni sõnul ei toeta tema kojukande doteerimist riigieelarvest, kuid poliitilise otsuse tõttu on tõenäoline, et esialgu plaanitud 15 miljonit taastatakse enne eelarve kolmandat lugemist 20. detsembril.

Teede- ja sideministeerium leidis kohtumisel, et neil ei ole vajadust konsulteerida ajalehtede esindajatega, millises ulatuses ja kuidas kojukannet toetada. “Ministeerium saab läbi rääkida siis, kui eelarve on vastu võetud,” ütles minister.

2002. aasta eelarve arutluse eel soovib valitsuskoalitsioon töötada välja uue mudeli ajakirjanduse kojukande toetamise kohta.

Eelarvesse planeeritud 15 miljonit krooni vähendati 8 miljonini ajal, mil oli alanud tellimuste vastuvõtmine uueks aastaks.

Ajalehtede kojukande toetamine riigi poolt on tavaks mitmel pool maailmas.

EALL