Algab ajakirjanduspreemiate konkurss

Tallinn, 27. detsember 2023. Eesti Meediaettevõtete Liit kuulutab välja konkursi „Ajakirjanduspreemiad 2023“.

Meedialiit kuulutab välja peapreemia „Aasta ajakirjanik 2023“, mis antakse Meedialiidu liikmeskanali ajakirjanikule tema viimase aasta väljapaistva töö eest. Preemia suurus on 5000 eurot (neto). Preemiat rahastavad Delfi Meedia, Õhtuleht Kirjastus ja Äripäev. Aasta ajakirjaniku kandidaadid esitatakse toimetuste poolt koos põhjendusega siis, kui teiste kategooriate nominendid on selgunud.

Ajendatuna soovist tõsta Eesti ajakirjanduse professionaalset taset, kuulutab Rootsi meediakontsern Bonnier koos ajalehega Äripäev välja 2023. aasta uuriva ajakirjanduse auhinna, mille suurus on 7500 eurot. Kandideerima on oodatud ka ringhäälingus eetris olnud uuriva ajakirjanduse lood.

Meedialiit kuulutab välja ajakirjandusauhinna “Ajakirjanduspreemia 2023”, kus nimetatakse 2023. aasta parimad järgmistes kategooriates: uudis (sh maakonnalehes ja veebis ilmunud uudis), arvamus (sh maakonnalehes ja veebis ilmunud uudis), olemus (sh maakonnalehes ja veebis ilmunud uudis) ja parim venekeelne lugu (sõltumata žanrist). Iga ajakirjanduspreemia auhinna võitja saab diplomi ja 1000 euro (neto) suuruse preemia. Preemiaid rahastavad Delfi Meedia, Õhtuleht Kirjastus ja Äripäev.

Meedialiit kuulutab välja ka elutöö preemia ja noore ajakirjaniku preemia, mille fondi suurus on 12 000 eurot ja mis jaguneb: elutöö preemia 6000 eurot, noore ajakirjaniku preemia 6000 eurot. Neid kahte preemiat rahastavad ajakirjandustaustaga eraisikud Hans H. Luik, Igor Rõtov ja Jüri Ehasalu. Elutöö preemia määratakse inimesele, kes on pikema aja jooksul oluliselt edendanud eesti ajakirjandust kas ajakirjanikuna või meediaorganisaatorina. Noore ajakirjaniku preemia määramise põhikriteeriumid on aasta jooksul avaldatud kirjutise kõrge professionaalsus ja lai kõlapind üldsuses.

Tööd tuleb esitada hiljemalt 10. jaanuaril 2024. Töid saab esitada SIIN.

Konkursi tingimused on SIIN.

Eesti Meediaettevõtete Liit