Algab ajalehtede kujunduskonkurss

Tallinn, 20. jaanuar 2021. Eesti Meediaettevõtete Liit kuulutab välja ajalehtede kujunduskonkursi, kus uus võistlusklass on koroonaküljed.

Konkurss on avatud kõigile Eesti ajalehtedele: nii päeva- kui nädalalehtedele, üleriigilistele ja kohalikele ajalehtedele, eesti- ja muukeelsetele. Konkursile esitatavad võistlustööd peavad olema ilmunud ajavahemikus 1. jaanuarist kuni 31. detsembrini 2020.

Paberlehtede kategoorias on olemuslugude võistlusklass ja uudisena koroonakülgede võistlusklass nii üle-Eestilise levikuga kui ka kohalikele lehtedele. 

Paber- ja digilehtede kategoorias on avatud rühm, kuhu saab esitada paberväljaannete erilahendusi, rubriigikujundusi, kujundusuuendusi, nutikaid detaile ja muud, mis ei sobi teistesse kategooriatesse. Samuti võib siin esitada fotoreportaažide lehekülgi, uudisgraafika ja visuaalsete vahenditega esitatud infolahendusi, illustratsioone või lahendusi, mis sisaldavad ühekorraga fotosid, illustratsioone ja/või infograafikat. Siin on samuti kaks võistlusklassi: üleriigilistele ja kohalikele lehtedele. 

Digilehtede kategoorias on digitaalsete artiklite ja üksikprojektide rühm, kus võivad konkureerida väljaannete digiplatvormidele loodud tavapärases kujunduses artiklid või ühekordsed erilahendused (olemuslood, longreadid, andmeesitlused, eriprojektid – näiteks presidendi vastuvõtu või valimiste kajastamise eriküljed – jms), mis on ilmunud väljaannete digitaalsetes formaatides. Selles kategoorias on üks võistlusklass.

Lisaks kategooriaauhindadele annab žürii välja kaks rahalist peaauhinda suurusega  1000 eurot. Ühe neist üle-Eestilise levikuga väljaandele ja teise kohalikule väljaandele. Peaauhindade saajad valitakse kategooriate võitjate seast ning need võivad olla nii paber- kui ka digitööd. 

Võistlustööd tuleb konkursile esitada hiljemalt 8. veebruariks 2021.

Žürii, kuhu kuulub kuni seitse liiget, hindab osalevaid töid veebruaris. Nominendid avalikustatakse žürii koosoleku järel, võitjad tehakse teatavaks 5. märtsil Eesti Meediaettevõtete Liidu korraldataval ajakirjandusauhindade veebitseremoonial.

Konkursi tingimused leiate SIIT.

Eesti Meediaettevõtete Liit