Algab kandideerimine ajakirjandus-, foto- ja videoauhindadele

Tallinn, 15. detsember 2021. Eesti Meediaettevõtete Liit ja Eesti Pressifotograafide Liit kuulutavad välja kandideerimise 2021. aasta foto- ja videoauhindadele ning ajakirjanduspreemiatele, konkursil on kasvanud auhinnafond ja lisandunud uus auhind – parim podcast.

“Aasta Pressifoto 2021” ja “Aasta Pressivideo 2021” konkursi tingimused on leitavad SIIT. Töid saab esitada 2. jaanuaril kella 23.59-ni. Tööd tuleb esitada SIIN.

Fotokonkursi kategooriad on samad: uudisfoto, olemusfoto, sport ja portree. Iga kategooria võidufotode autorid pälvivad diplomi ja 1000 eurot (neto). Kategooriate võidufotodest valib žürii ka Aasta Pressifoto, mille autor pälvib 1000 eurot (neto). Aasta pressivideo auhind on samuti 1000 eurot (neto).

Eesti Meediaettevõtete Liit (Meedialiit) kuulutab välja Meedialiidu peapreemia „Aasta ajakirjanik 2021“, mis antakse Meedialiidu liikmeskanali ajakirjanikule tema viimase aasta väljapaistva töö eest. Preemia suurus on 5000 eurot (neto), millele lisandub hinnaline meene. Preemiat rahastavad Ekspress Meedia, Õhtuleht Kirjastus ja Äripäev.

Ajendatuna soovist tõsta Eesti ajakirjanduse professionaalset taset, kuulutab Rootsi meediakontsern Bonnier koos ajalehega Äripäev välja 2021. aasta uuriva ajakirjanduse auhinna. Auhinna suurus on 7500 eurot.

Meedialiit kuulutab välja ajakirjandusauhinna “Ajakirjanduspreemia 2021”, kus nimetatakse 2021. aasta parimad järgmistes kategooriates: uudis, arvamus, olemus, multimeedia, parim venekeelne lugu ja parim venekeelne arvamus ning uue kategooriana podcast. Uudise, arvamuse ja olemuse kategoorias nimetatakse ka parim maakonnalehe lugu. Kõik nende kategooriate võitjad saavad diplomi ja 1000 eurot (neto). Preemiaid rahastavad Ekspress Meedia, Õhtuleht Kirjastus ja Äripäev.

Hans H. Luik, Igor Rõtov, Jüri Ehasalu, Margus Mets, Mart Kadastik ja Toomas Leito pärijad kuulutavad välja elutöö ja noore ajakirjaniku auhinna konkursi. Auhinnafondi suurus on 12 000 eurot, mis jaguneb järgmiselt: elutöö preemia 6000 eurot ja noore ajakirjaniku preemia 6000 eurot.

Konkursi tingimused on SIIN. Võistlustööd tuleb esitada 9. jaanuaril kella 23.59-ks SIIN.

Eesti Meediaettevõtete Liit ja Eesti Pressifotograafide Liit