Algab kandideerimine ajakirjanduspreemiatele

Tallinn, 10. detsember 2020. Eesti Meediaettevõtete Liit kuulutab koos Eesti Pressifotograafide Liiduga välja ajakirjanduspreemiate konkursi, mille raames antakse teiste auhindade seas välja aasta ajakirjaniku preemia, uuriva ajakirjanduse auhind, elutöö ja noore ajakirjaniku preemia ning selgub 2020. aasta parim pressifoto ja –video.

Meedialiidu peapreemia „Aasta ajakirjanik 2020“ antakse Meedialiidu liikmeskanali ajakirjanikule tema viimase aasta väljapaistva töö eest. Preemia suurus on 5000 eurot (neto), millele lisandub hinnaline meene. Aasta ajakirjanik valitakse ajakirjanduspreemiate teiste kategooriate (va kujundus ja foto) nominentide seast, lisaks on toimetustel õigus peale nominentide selgumist esitada uusi kandidaate.

Ajendatuna soovist tõsta Eesti ajakirjanduse professionaalset taset, kuulutab Rootsi meediakontsern Bonnier koos ajalehega Äripäev välja 2020. aasta uuriva ajakirjanduse auhinna. Auhinna suurus on 5000 eurot. Kandideerima on oodatud ka ringhäälingus eetris olnud uuriva ajakirjanduse lood.

Meedialiit kuulutab välja ajakirjandusauhinna “Ajakirjanduspreemia 2020”, kus nimetatakse 2020. aasta trüki- ja veebiajakirjanduse parimad järgmistes kategooriates: uudis (sh veebiuudis); arvamus või kolumn (sh veebis); olemuslugu, reportaaž või intervjuu (ka veebis); parim venekeelne lugu (ka veebis); parim venekeelne arvamus (ka veebis); multimeedia. Uudise, arvamuse ja olemuse kategoorias nimetatakse ka parim maakonnalehe lugu. Iga ajakirjanduspreemia auhinna võitja saab diplomi ja 1000 euro (neto) suuruse preemia.

Ajakirjandustaustaga eraisikud Hans H. Luik, Igor Rõtov, Jüri Ehasalu, Margus Mets ja Mart Kadastik annavad välja elutöö preemia ja noore ajakirjaniku preemia 2020. Elutöö preemia määratakse inimesele, kes on pikema aja jooksul oluliselt edendanud eesti ajakirjandust kas ajakirjanikuna või meediaorganisaatorina. Preemia eeldab, et saaja on vähemalt 50 aastat vana. Noore ajakirjaniku preemial on vanuseline piirang – alla 30 aastat vana. Fondi suurus on vähemalt 10 000 eurot, mis jaguneb järgmiselt: elutöö preemia 5000 eurot, noore ajakirjaniku preemia 5000 eurot.

Tööd tuleb esitada veebikeskkonnas: https://preemiad.meedialiit.ee/. Täpsemalt tingimustest lugeda SIIT. Võistlustööd tuleb esitada hiljemalt 8. jaanuariks 2021.

“Aasta Pressifoto 2020” konkursile saab võistlustöid esitada järgmistes kategooriates: uudisfoto, olemusfoto, spordifoto ja portreefoto. Esitatav töö peab olema pildistatud 2020. aastal. Muu hulgas on lubatud esitada pikaajalisi fotoprojekte, kus vähemalt osa fotosid on teostatud 2020. aastal. Iga kategooria võidufotode autorid pälvivad diplomi ja 1000 eurot (neto). Kategooriate võidufotode seast valib žürii ka Aasta Pressifoto, mille autor pälvib 1000 eurot (neto).

Eesti Pressifotograafide Liit kuulutab välja ka “Aasta Pressivideo 2020” konkursi, kuhu on oodatud kandideerima lühidokid ja multimeediaprojektid, kus videol (liikuval pildil) on kandev roll. Video on ajakirjanduslik uudis, olemuslugu või intervjuu (saateformaadid ja muud sisu või kommertsprojektid ei kvalifitseeru). Esitatava pressivideo esmaseks väljundiks peab olema veebimeedia. Töö peab olema valminud 2020. aastal ja esitamise hetkeks (03.01.2021.) avaldatud Meedialiidu liikmete  veebis, digiversioonis või suuremates veebiuudiste portaalides.

Videod ja fotod tuleb esitada Eesti Pressifotograafide Liidu kodulehe http://aastafoto.epfl.ee kaudu. Võistlustööd tuleb üles laadida hiljemalt 2021. aasta 3. jaanuari kella 23.59. Täpsem info tingimuste kohta SIIN.

Eesti Meediaettevõtete Liit