Algab kandideerimine ajakirjanduspreemiatele

Tallinn, 12. detsember 2019. Eesti Meediaettevõtete Liit kuulutab välja konkursi „Ajakirjanduspreemiad 2019“, võistlustöid saab esitada kuni 9. jaanuarini.

Konkursi tingimused on samad, mis eelmiselgi aastal. Samuti on samaks jäänud preemiate arv. Konkursi raames antakse välja Meedialiidu peapreemia – „Aasta ajakirjanik 2019“, mis antakse ajakirjanikule tema viimase aasta väljapaistva töö eest.

Koos Rootsi meediakontserniga Bonnier ja ajalehega Äripäev antakse välja uuriva ajakirjanduse auhind, kus saavad kandideerida ka ringhäälingus eetris kõlanud tööd.

Samuti antakse välja preemiad järgmistes kategooriates: uudis, arvamus, olemuslugu, parim venekeelne arvamus, parim venekeelne lugu ning parim multimeedia töö. Uudise, olemuse ja arvamuse kategoorias antakse välja ka maakonnalehtede preemiad.

Ajakirjandustaustaga eraisikud Hans H. Luik, Igor Rõtov, Toomas Leito, Jüri Ehasalu ja Margus Mets annavad välja noore ajakirjaniku ja elutöö preemia. Need preemiad määrab konsensuslikult preemia väljapanijate kogu, kes kaasab vajadusel eksperte ja ajakirjanikke.

Töid saab esitada SIIN. Täpsem info konkursi tingimuste kohta on SIIN.

Võistlustööd tuleb esitada hiljemalt 9. jaanuaril 2020.

Eesti Meediaettevõtete Liit