Algab kandideerimine fotopreemiatele ja videoauhinnale

Tallinn, 14. detsember 2023. Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) koos Eesti Meediaettevõtete Liiduga (EML) kuulutab välja “Aasta Pressifoto 2023” ja “Aasta Pressivideo 2023” konkursi.

“Aasta Pressifoto 2023” konkursile saab võistlustöid esitada järgmistes kategooriates: uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto. Esitatav töö peab olema pildistatud 2023. aastal. Lisaks on lubatud esitada fotosid, mis on pildistatud kuni 1.01.2024 23:59ni ja mis on mõtteliselt seotud 2023. aasta sündmustega. Lubatud on nii must-valged kui ka värvilised fotod.

Kandideerida saavad kõik professionaalsed pressifotograafid, kes on EML’i (Eesti Meediaettevõttete Liidu) liikmeslehtede fotograafid või EPFL’i liikmed. Konkursil osalemine on tasuta. Igas kategoorias võib esitada piiramatul hulgal töid. Võistlustööd esitatakse digitaalselt. Foto formaat: jpg. Fotofaili pikem külg peab olema vähemalt 2000 pikslit.

Alates 15. detsembrist saab fotosid üles laadida Eesti Pressifotograafide Liidu kodulehe http://aastafoto.epfl.ee kaudu. Võistlustööd tuleb esitada hiljemalt 2024. aasta 2. jaanuari kella 23:59-ks.

Võistlustöid hindav žürii on viieliikmeline. Koosseisu kuuluvad: EML-i liikmeslehe esindaja, kaks välismaist pressifotograafi/fototoimetajat ja kaks Eesti pressifotograafi/toimetajat või erialaga seotud isikut. Žürii hindab pilte vastavalt sellele kategooriale, kuhu töö on esitatud. Žürii võistlustöid kategooriates ümber ei tõsta.

Iga kategooria võidufotode autorid saavad diplomi ja 1000 eurot (neto). Kategooriate võidufotodest valib žürii ka Aasta Pressifoto. Võistlustöödest koostab Eesti Pressifotograafide Liit koostöös Eesti Meediaettevõtete Liiduga näituse.

Pressivideo konkursile on oodatud kandideerima lühidokid ja multimeediaprojektid, kus videol (liikuval pildil) on kandev roll. Esitatava pressivideo esmaseks väljundiks peab olema veebimeedia. Töö peab olema valminud 2023. aastal ja esitamise hetkeks (02.01.2024) avaldatud EML-i liikmeslehtede veebis, digiversioonis või suuremates veebi-uudisteportaalides.

Pressivideo konkursil saavad kandideerida kõik professionaalsed pressifotograafid, kes on EML’i (Eesti Meediaettevõttete Liidu) liikmeslehtede fotograafid või EPFL’i liikmed. Konkursil osalemine on tasuta. Töid saab esitada alates 15. detsembrist Eesti Pressifotograafide Liidu kodulehe http://aastafoto.epfl.ee kaudu. Esitatavate tööde arv pole piiratud. Võistlustööd tuleb üles laadida hiljemalt 2024. aasta 2. jaanuari kella 23.59-ks.

Videožürii koguneb jaanuari teisel poolel. Võidutöö autor (autorid) pälvivad diplomi ja 1000 eurot (neto).

Täpsem info SIIN.

Eesti Pressifotograafide Liit

Eesti Meediaettevõtete Liit