Autoriõiguse konverentsil teeb meediakirjastajate õigustest ettekande vandeadvokaat Elise Vasamäe

Tallinn,  24. august 2022. Homme, 25. augustil toimub justiitsministeeriumis konverents „Autoriõigus 30“, kus teiste esinejate seas teeb meediakirjastajate uutest õigustest ettekande Meedialiitu esindav vandeadvokaat Elise Vasamäe.

Käesoleva aasta detsembris täitub Eesti autoriõiguse seaduse vastuvõtmisest juba 30 aastat. Selle olulise sündmuse tähistamiseks toimub 25. augustil justiitsministeeriumis konverents „Autoriõigus 30“, mis on „Põhiseadus 30“ sarja üks kuuest konverentsist.

Konverentsil käsitletavate teemade ring on lai, hõlmates nii ajaloolist vaadet kui ka kõige uuemaid arenguid autoriõiguses. Käesoleva aasta 7. jaanuaril jõustunud autoriõiguse seaduse muudatusega anti ajakirjandusväljaande kirjastajatele täiesti uued õigused. Ajakirjandusväljaande kirjastajatel on nüüd ka ainuõigus lubada ja keelata infoühiskonna teenuse osutaja poolt ajakirjandusväljaande veebis reprodutseerimist ning kättesaadavaks tegemist. Ajakirjandusväljaande kirjastajate õiguste kasutamiseks peavad infoühiskonna teenuse osutajad saama ajakirjandusväljaande kirjastajatelt eelnevalt loa.

Ajakirjandusväljaande kirjastajate uutest õigustest teeb konverentsil ettekande vandeadvokaat Elise Vasamäe.

Eesti Meediaettevõtete Liit