EALLi tegevdirektor läheb Postimehe peatoimetajaks

Tallinn, 24. oktoober 2003. Postimehe peatoimetajana asub novembris tööle praegune Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) tegevdirektor Tarmu Tammerk, kes on liitu juhtinud seitse aastat.

“Postimehe peatoimetaja amet annab põneva võimaluse kujundada Eesti ajakirjanduse tänast ja homset pilti riigi suurima lehe tasandil,” ütles Tammerk. “Postimehel on pika ajalooga autoriteet, mida tuleb kvaliteetselt ja köitvalt edasi arendada. See on ajaleht, mille tsiteerimiseta ei saa.” Tema sõnul peab Postimees olema “uuenduslikult energiline, kuid samas usaldusväärne päevaleht”.

Tammerk lõpetab pooleliolevad tööd EALLis ning alustab tööd Postimehes järgmise kuu teises pooles.

“Mul on olnud hea võimalus töötada Ajalehtede Liidus, mis on Eesti kaalukaim meediaühendus,” ütles Tammerk. “EALL on pakkunud rikkalikult tegevust ajalehtede ühishuvide koondamisel, hea ajakirjandustava edendamisel ja ajalehetöötajate täiendõppe korraldamisel.”

EALLi nõukogu arutab uue tegevdirektori määramist oma regulaarsel koosolekul järgmisel neljapäeval.

Ajakirjanduses alustas Tammerk laulva revolutsiooni ajal, mil juhtis Eestit maailmale tutvustavat nädalalehte The Estonian Independent. Tammerk on neli aastat töötanud rahvusvahelise uudisteagentuuri Reuters Eesti korrespondendina; viimased kolm aastat on ta olnud agentuuri AFP Eesti korrespondent. Kõrghariduse omandas Tammerk Tartu Ülikoolis inglise keele ja kirjanduse erialal, uurides muuhulgas ajalehekeelt. Ajakirjanduse vallas on ta end täiendanud Euroopa Ajakirjandusinstituudis Suurbritannias. Sama instituudi korraldusel on Tammerk juhtinud Eesti parlamendivalimiste rahvusvahelist meediamonitooringut.

Eesti Ajalehtede Liidu koolitusjuhina omandatud kogemusi on 42-aastane Tammerk jaganud lektori ja koolituskorraldajana endistes sotsialismimaades. Ta on üks Eesti ajakirjanduseetika koodeksi autoreid ning kuulub pressinõukogusse.

EALL ühendab 39 Eestis ilmuvat ajalehte.

EALL