ELi ajakirjandusauhinna võitsid Erkki Bahovski ja Silja Lättemäe

Tallinn, 29. november 2001. Euroopa Liidu ajakirjandusauhinna võitsid Erkki Bahovski Postimehest kommentaari “Euroreferendum kui erandlik nähtus Eesti poliitikas” eest ja Maalehe ajakirjanik Silja Lättemäe kirjutise “SAPARDi rahalaev loksub Eesti poole” eest.

Konkursi korraldasid Eesti Ajalehtede Liit ja Euroopa Komisjoni Delegatsioon Eestis. Võitjate väljaselgitamisel lähtus žürii lugude ajakirjanduslikust professionaalsusest ja asjatundlikkusest, mis aitab ergutada EL debatti ja tõsta euroteemadest arusaamist.

Võitjad sõidavad Belgiasse Laekenisse 14.-15. detsembril toimuvale Euroopa Liidu tippkohtumisele. Auhinna pani välja Euroopa Komisjoni Delegatsioon Eestis.

Žürii leidis, et võrreldes eelmise aastaga on rohkem näha sügavuti minekut ja tundis rõõmu, et ajakirjanike seas hakkavad kujunema spetsialistid, kes ELi teemadel kirjutavad. Žanrilises mõttes leiti, et tuleks ergutada olemuslugude kirjutamist, mis kajastaks ELiga seonduvat lihtsa inimese seisukohast.

Peale kahe preemiareisi võitja tõstis žürii esile ajalehe Koit ajakirjaniku Sander Silma kommentaare “Euroopa Liidu ristiemaks on hirm” ja “Euroopa Liidu vastuseta küsimused”, Äripäeva ajakirjaniku Kristina Traksi SAPARDi teemaliste kirjutiste sarja ja Maalehest konkursile laekunud töid tervikuna. Silja Lättemäe võidulugu oli kirjutatud koostöös Heino Laiapeaga. Kuna žürii märkis ära ka Lättemäe teise konkursile saadetud kirjutise “Euroliidus võidab piima- ja lihatootja”, otsustati auhind anda Lättemäele.

Euroopa Liidu ajakirjandusauhinna konkurss toimus teist korda. Kokku laekus võistlusele 30 tööd. Žüriisse kuulusid BNSi peatoimetaja Ainar Ruussaar, ETV uudistetoimetaja Aarne Rannamäe, meediaõppejõud Tiit Hennoste, Ajalehtede Liidu tegevdirektor Tarmu Tammerk, Euroopa Komisjoni Delegatsiooni infonõunik Pille Vaher ja Euroopa Liidu Infosekretariaadi nõunik Paavo Palk.

EALL