Esmaspäeval avalikustatakse Bonnieri preemia võitja

Tallinn, 8. veebruar 2019. Esmaspäeval, 11. veebruaril avalikustavad Rootsi meediakontsern Bonnier ja ajaleht Äripäev Tallinnas Rootsi saatkonnas toimuval pidulikul tseremoonial 2018. aasta uuriva ajakirjanduse auhinna võitja.

Bonnieri preemia nominendid on Eesti Päevalehes 27., 28. ja 30. augustil ilmunud Joosep Tiksi artiklid Kanuti vägivaldsetest noortest; Eesti Rahvusringhäälingus Pealtnägijas 9. mail eetris olnud Mihkel Kärmase ja Anna Pihli uuriv telelugu Igor Mangist; Postimehes 29. augustil ja 29. detsembril ilmunud Holger Roonemaa artiklid Venemaa mõjutustegevuse paljastamisest Eestis ja lähiriikides; Eesti Rahvusringhäälingu uudisteportaalis 12. juunil, 20. septembril ja 7. novembril ilmunud Merilin Pärli kirjutatud artiklid ning Eesti Ekspressis 18. juulil ja 26. septembril ilmunud Kirsti Vainküla kirjutatud artiklid, mis rääkisid vanemliku hoolitsuseta pisipoisist Martinist, kelle lapsendamisega tekkisid lastekaitsjate erapoolikuse tõttu probleemid.

Tänavu kandideeris Bonnieri preemiale 26 tööd.

Žürii valis nominendid jaanuaris toimunud koosolekul. Žüriisse kuulusid Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel, Põhjaranniku tegevtoimetaja Erik Kalda, Eesti Päevalehe ja Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald, Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, Eesti Rahvusringhäälingu toimetaja ja saatejuht Mihkel Kärmas ning Eesti Ajalehtede Liidu tegevjuht Mart Raudsaar.

EALL