Ettetellitavatel lehtedel käibemaksu tõusu ei tule

Tallinn, 12. mai 2000. Valitsus on otsustanud esialgu ettetellitavatele ajalehtedele käibemaksu mitte lisada, ütles rahandusminister Siim Kallas. Sellest kirjutab 12. mai Postimees, kus on avaldatud käibemaksuteemaline ETA uudis.

Kallas ütles ajakirjanikele, et ajakirjanduse käibemaks on valitsuse maksupoliitika kavast välja jäetud, sest teema tundub valuline.

“Mis seal salata, muudatus oleks põhjendamatu, sest lööb tõsisemaid lehti ja maakonnalehti,” sõnas rahandusminister ETA teatel.

Kuigi valitsusel on Kallase väitel omad probleemid maksupoliitika ühildamisel Euroopa Liidu omaga, jäeti ajakirjanduse käibemaksustamine praegu valitsuse plaanidest välja.

Eesti Ajalehtede Liit (EALL) on seisukohal, et valitsuskoalitsiooni liikmete ettepanekud trükiajakirjanduse maksukoormuse tõstmiseks viivad hinnatõusule. Seepärast tuleb EALLi hinnangul Eestil liitumisläbirääkimistel Euroopa Liiduga jääda ajakirjanduse nullprotsendilise käibemaksu juurde.

Praegu on Eestis ettetellitava ajakirjanduse käibemaks nullprotsendiline, üksikmüügil aga 18 protsenti.

Valitsus plaanib aga tõsta käibemaksu teatri- ja kontserdipiletitele ning matusetarvetele. Teatri- ja kontserdipiletite nullprotsendiline käibemaksumäär tahetakse asendada viieprotsendilise maksumääraga; sama kehtib matusetarvete kohta.

EALL