Foto- ja kujundusseminarile järgneb Põhjamaade pressifoto näituse avamine

Tallinn, 29. oktoober 2001. Reedel, 2. novembril korraldab Ajalehtede Liit Tallinnas rahvusraamatukogus seminari “Fototoimetamine ja ajalehekujundus”.

EALLi liikmeslehtede kujundajatele, fototoimetajatele, fotograafidele ja tegevtoimetajatele mõeldud seminari lektorid on Joachim Lundgren ajalehest Aftonbladet (Stockholm) ja Dag Bżverfjord ajalehest VG (Oslo). Lektorid on välja valinud ja seminari toetab Põhjamaade Ajakirjanduskeskus (NJC).

Seminarist osavõtjad on ühtlasi kutsutud Põhjamaade Infokeskuse fotonäituse avamisele rahvusraamatukogu fuajees ning vastuvõtule pärast seminari lõppu kell 17. Näituse “Põhjamaade pressifoto 2000” pani kokku Skandinaavia Ajalehekujunduse Ühing (SSND) üheksa Põhjamaade ajalehe kaasabil.

Sajandivahetuse künnisel kutsus Põhjamaade Ajakirjanduskeskus erinevaid Põhjamaade ajaleheväljaandeid osa võtma fotoreportaažist “A State of the Nation”. Kuue nädala jooksul esitles üheksa suuremat ajaleheväljaannet oma töid. Ettevõtmisega oli seotud kolmkümmend fotograafi järgmistest ajalehtedest: Politiken ja Jyllandsposten Taanist, Aftonbladet ja Dagens Nyheter Rootsist, Aamulehti ja Vasabladet Soomest, Morgunbladid Islandilt ning Dagladet ja VG Norrast. Reportaaži raames valminud fotod avaldati rohkem kui sajal ajaleheküljel. Nii valmiski näitus Põhjamaade pressifoto 2000.

Selgitusi näituse koostamise põhimõtetest jagab avamisel Põhjamaade Ajakirjanduskeskuse juhataja Stein-Ove Grønsund.

EALL