Ilmus Ajaleheleht vene koolidele

Tallinn, 16. aprill 2000. Eesti Ajalehtede Liit (EALL) on välja andnud järjekordse “Ajalehelehe”, mis on mõeldud vene koolidele eesti keele õppe edendamiseks ja ajaleheõpetuse andmiseks.

Kakskeelne “Ajaleheleht” number 4 sisaldab artikleid Eesti ajakirjandusmaastikust, koolilehe tegemisest, keeleõppest ning tippsportlase karjäärist. Eestikeelsetele artiklitele on lisatud venekeelsed zhanritutvustused.

Neljaleheküljeline väljaanne on valminud Euroopa Liidu Phare eesti keele õppe programmi rahastamisel. Koolid saavad ajalehe tasuta. Lehe panid kokku Aet Süvari ja Kertu Ruus, kes toimetasid ka kolm eelmist Ajalehelehte. Väljaandega käib kaasas Phare keeleõppespetsialistide koostatud harjutuste komplekt.

17. aprillil toimub “Ajalehelelehe” tutvustus Tallinna Pedagoogikaülikoolis. Samas kuulutavad Phare eesti keele õppe programm ja Ajalehtede Liit välja vene koolide eestikeelsete koolilehtede võistluse.

EALL on varem programmi “Ajaleht koolitunnis” raames välja andnud kolm Ajalehelehte: zhanre tutvustav leht, valimisleht ja elukutseleht.

EALL alustas programmiga Ajaleht koolitunnis 1998. a. kevadel.

EALL