Kes on interneti korrapidaja?

Tallinn, 7. detsember 2002. Eesti Ajalehtede Liit (EALL) koos Euroopa Ajakirjandusinstituudiga korraldab 9. detsembril Tallinnas arutelu, kes ja kuidas vastutab internetis ilmuva materjali eest. Seminar interneti regulatsioonist kannab pealkirja “Kes on interneti korrapidaja” ning toimub koostöös Euroopa Ajakirjandusinstituudiga.

Ümarlaua-stiilis arutelul käsitletakse sõnavabadust ja selle piiranguid internetis. Üha enam mureneb maailmas arusaam, et internetis on kõik võimalik ja et seal valitseb totaalne vabadus.

Euroopa ja Eesti eksperdid tutvustavad Euroopa regulatsioone ning Eesti praktikat. Antakse ülevaade Saksamaa kogemusest alaealiste kaitsel ebaseadusliku internetisisu eest. Oma olukorrast räägivad Läti ja Leedu ringhäälingunõukogude esindajad.

Ümarlaua lõppeesmärk on leida praktilisi lahendusi Eesti jaoks. Küsimus on, kuivõrd kehtivad ajakirjanduseetika koodeks ja eneseregulatsiooni organ Pressinõukogu internetis avaldatava kohta. Ümarlauda juhib EALLi tegevdirektor Tarmu Tammerk.

Osavõtt on eelregistreerimise alusel.

EALL