Kuidas käib au kaitse uut moodi?

Tallinn, 5. november 2002. Kuna uued seadused on muutnud laimu ja solvamise õiguslikku  reguleerimist, korraldab Eesti Ajalehtede Liit (EALL) koos Euroopa Nõukogu Infotalitusega 11. novembril seminari “Au kaitse versus ajakirjandusvabadus”.

Seminari eesmärk on käsitleda laimu ja solvamist ajakirjanduse vahendusel, sõnavabadust ning selle õiguslikku regulatsiooni pärast karistusseadustiku ja võlaõigusseaduse jõustumist Eestis. Seadusemuudatustest on ennekõike vaja teada ajakirjanduse esindajatel ja juristidel.

Eesti uut laimualast regulatsiooni paneb Euroopa konteksti Euroopa Nõukogu ekspert, advokaat Gavin Millar Londonist. Sõnavabaduse kaitsest Eestis teeb ettekande advokaat Hannes Vallikivi. Au ja väärikuse kaitsest Eesti õiguses räägib riigikohtu esimees Uno Lõhmus. Seminari lõpetab juristide ja ajakirjandustegelaste paneeldiskussioon sõnavabaduse piiridest, mida juhib Ajalehtede Liidu tegevdirektor Tarmu Tammerk.

Seminar toimub Tallinnas rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis.

Osalemiseks on vaja kohe eelregistreerida Euroopa Nõukogu Tallinna Infotalituses: e-post: eni@coe.ee; tel (0) 630 7258; faks (0) 646 0089. Osavõtutasu ei ole.

EALL