Läheneb ajakirjanduspreemiate konkursi tööde esitamise tähtaeg

Tallinn, 3. jaanuar 2020. Eesti Meediaettevõtete Liit ootab võistlustöid konkursile „Ajakirjanduspreemiad 2019“, viimane päev kandideerimiseks on 9. jaanuar.

Konkursi raames antakse välja Meedialiidu peapreemia – „Aasta ajakirjanik 2019“, mis antakse ajakirjanikule tema viimase aasta väljapaistva töö eest. Aasta ajakirjanik valitakse välja kõikide teiste kategooriate nominentide seast.

Koos Rootsi meediakontserniga Bonnier ja ajalehega Äripäev antakse välja uuriva ajakirjanduse auhind, kus saavad kandideerida ka ringhäälingus eetris kõlanud lood.

Samuti antakse välja preemiad järgmistes kategooriates: uudis, arvamus, olemuslugu, parim venekeelne arvamus, parim venekeelne lugu ning parim multimeedia töö. Uudise, olemuse ja arvamuse kategoorias antakse välja ka maakonnalehtede preemiad.

Ajakirjandustaustaga eraisikud Hans H. Luik, Igor Rõtov, Toomas Leito, Jüri Ehasalu ja Margus Mets annavad välja noore ajakirjaniku ja elutöö preemia. Need preemiad määrab konsensuslikult preemia väljapanijate kogu, kes kaasab vajadusel eksperte ja ajakirjanikke.

Töid saab esitada SIIN.

Võistlustööd tuleb esitada hiljemalt 9. jaanuaril 2020. Täpsem info konkursi tingimuste kohta on SIIN.

Eesti Meediaettevõtete Liit