Mati Alaver sai Otepääl kätte pressisõbra auhinna

Tallinn, 9. jaanuar 2004. Eesti Ajalehtede Liit (EALL) andis täna õhtul Otepää Tehvandi staadionil suusatamise MK etapi avatseremoonial eelmise aasta pressisõbraks valitud Mati Alaverile üle auhinna – nimelise pressisõbra ruupori.”See on auhind Eesti sportlastele ja treeneritele,” ütles Alaver aplodeeriva suusapubliku ees. “Spordi osatähtsus meie ühiskonnas on tõusuteel.”

Auhinna andis üle EALLi endine tegevdirektor, nüüdne Postimehe peatoimetaja Tarmu Tammerk.  EALL valis Mati Alaveri 2003. aasta pressisõbraks detsembris, sest ta on avatud suhtlemisviisiga ning on õpetanud ka oma hoolealustele avalikkusele ladusalt informatsiooni jagama.

“Alaver on eeskujuks teiste spordialade esindajatele ning ka üldsusele laiemalt, kuidas oma sõnumit avalikkuseni viia,” öeldi toonases EALL pressiteates.

Alaver on esimene sporditegelane, kes sai pressisõbra auhinna laureaadiks. EALL on pressisõpru nimetanud kümme aastat, kusjuures enamasti on tiitli võitnud poliitikud. “Ajalehtede Liidul on hea meel anda auhind üle just Eesti suusa-aasta tippsündmusel,” ütles EALLi tegevjuhi kohuseid täitev Taimi Kalvet.

Alaver sai auhinnaks nimelise pressisõbra ruupori.

EALL

Foto TOOMAS HUIK/POSTIMEES
Mati Alaver aasta pressisõbra ruuporiga. Foto TOOMAS HUIK/POSTIMEES