Meedialiidu tegevjuhina asub tööle Väino Koorberg

Tallinn, 4. jaanuar 2024. Eesti Meediaettevõtete Liidu tegevjuhina asub jaanuari lõpus tööle Väino Koorberg, kes on pikka aega olnud Õhtulehe peatoimetaja ning tegeleb ajakirjanike ja ajakirjandustudengite koolitamisega.

Meedialiidu nõukogu esimehe Toomas Tiiveli sõnul saab Meedialiit uueks juhiks väga tugeva valdkonna eksperdi, kelle eestvedamisel jätkame tööd ajakirjandusvabaduse hoidmise, sektorile ausate konkurentsitingimuste tagamise ja Eesti inimeste meediateadlikkuse tõstmise nimel. „Tahan tänada ka Merle Viirmaad, kes viimase 4 aasta jooksul on Meedialiitu küllaltki turbulentsetes oludes edukalt juhtinud,“ lisas Tiivel.

„Meedialiit pole kunagi olnud üksnes oma liikmesettevõtete ühishuvide edendaja, vaid mänginud väga olulist rolli ka Eesti ajakirjanduse üldise kvaliteedistandardi seadmisel ning ajakirjanike ühiste väärtuste – usaldusväärsuse, professionaalsuse, sõltumatuse ja ühiskondliku vastutustunde – kaitsmisel, hoidmisel  ja edendamisel. Müra täis inforuumis on see roll muutunud järjest olulisemaks,“ ütles Väino Koorberg.

Hetkel teeb Väino Koorberg Kuku raadios iganädalast saadet „Olukorrast ajakirjanduses“ ning on Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi külalislektor.

Meedialiidu senine tegevjuht Merle Viirmaa-Treifeldt jätkab juhtimiscoachina ja EBSi coachingu õppejõuna.

Eesti Meediaettevõtete Liit on meediakanalite ühistes huvides tegutsev organisatsioon, mille liikmeskonda kuuluvad ajalehed, ajakirjad, portaalid ning tele- ja raadiokanalid.

Eesti Meediaettevõtete Liit