Meedialiit annab sel kolmapäeval president Kersti Kaljulaidile üle pressisõbra ruupori

Tallinn, 16. detsember 2019. Eesti Meediaettevõtete Liidu esindajad annavad Vabariigi Presidendile Kersti Kaljulaidile kolmapäeval, 18. detsembril Kadriorus üle pressisõbra ruupori.

Kersti Kaljulaid valiti 2019. aasta pressisõbraks Meedialiidu peatoimetajate poolt 10. detsembril toimunud liidu aastakoosolekul. Riigipead pressisõbraks valides rõhutasid peatoimetajad, et president on sel aastal jõuliselt vaba sõna eest seisnud ja pressivabadust kaitsnud.

Pressisõber saab auhinnaks nimelise ruupori, mille autor on metallikunstnik Ive-Maria Köögard. Pressisõpra ja –vaenlast valiti juba 26. korda. Esimest korda valiti pressisõber ja –vaenlane 1994. aastal.

Ruupori annavad presidendile üle Meediaettevõtete Liidu nõukogu praegune esimees Argo Virkebau ja järgmisel aastal nõukogu esimehe ametit pidav Meelis Mandel.

Pressisõbra valimise eesmärk on juhtida aastalõpule omaselt lõbusamas toonis avalikkuse tähelepanu sellele, kuidas avaliku elu tegelased suhtlevad ajakirjandusega ja selle läbi avalikkusega. Tiitli võib igal aastal saada erineva asja eest. Pressisõber võib olla avatud suhtleja või hoopis keegi, kes oma praktilise tegevusega aitab kaasa avatuma ühiskonna loomisele. Mõnes laureaadis võivad aga erinevad jooned korraga esindatud olla. Tunnustuse saaja ei pruugi olla vaid poliitik; kõne alla tuleb iga avalikus elus silma paistnud inimene, näiteks majanduse või kultuuri vallast.

Eesti Meediaettevõtete Liit

Pressisõbra ruupor 2019