Meedialiit taunib valitsusliikmete poolt ajakirjanike ja väljaannete ignoreerimist

Tallinn, 14. august 2020. Eesti Meediaettevõtete Liit saatis täna peaminister Jüri Ratasele kirja, milles taunib ajakirjanike küsimuste ignoreerimist ja arrogantset suhtumist väljaannetesse. 

Meedialiit väljendab oma kirjas muret Eesti Vabariigi valitsuses tekkinud olukorra pärast, kus ministrid ei vasta pressikonverentsile akrediteeritud ajakirjanike küsimustele (Delfi ja rahandusminister Martin Helme näide), suhtuvad ajakirjanikesse ja kirjastustesse arrogantselt ning levitavad isikliku poliitilise kasu nimel valet.

Eesti Meediaettevõtete Liit märkis pöördumises, et seisab kõigi oma liikmete ja sõnavabaduse eest ning peab lubamatuks Eesti suurima uudisteportaali Delfi nimetamist libauudisteks ning üleskutseid valitsuse liikmete poolt teatud väljaandeid mitte lugeda ja tellida. „Samuti taunime olukorda, kus valitsuse liikmed ajakirjanike küsimusi ignoreerivad ja naeruvääristavad,“ on kirjas pöördumises.

Eesti Meediaettevõtete Liit tuletab peaministrile meelde, et ajakirjandus teenib avalikkuse huvi infot saada ja rahval on õigus saada ajakirjanduse kaudu infot. 

Meedialiit avaldas lootust, et sarnane olukord enam ei kordu ning peaminister valitsuse juhina pöörab ka valitsuse liikmete tähelepanu sellele, et need ajakirjandusega korrektselt suhtleksid ja kõiki ajakirjanikke ja väljaandeid võrdselt kohtleksid.

Eesti Meediaettevõtete Liit