Moskva ajakirjanikud tutvuvad Eestiga

Tallinn, 7. detsember 1999. Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) kutsel saabub Eestisse grupp Moskva juhtivate ajalehtede ajakirjanikke, et nädala jooksul tutvuda Eestis toimunud reformidega. Külaskäik saab teoks Avatud Eesti Fondi Ida-ida programmi raames.

Seitsmeliikmeline ajakirjanike grupp kohtub Eesti poliitikute, äritegelaste ja ajakirjanikega. Kolmapäeval annavad Moskva ajakirjanikele intervjuud peaminister Mart Laar ja välisminister Toomas Hendrik Ilves, reedel aga rahvastikuminister Katrin Saks.

Külastatakse Tallinna Sadamat, kohtutakse Suurettevõtete Assotsiatsiooni juhtide ning lennufirma Estonian Air esindajagega. Neljapäeval viibivad Moskva ajakirjanikud Tartus, kus külastavad ülikooli slaavi filoloogia ja semiootikaosakonda ning tutvuvad linnaga.

EALLi esindajad annavad Moskva kolleegidele ülevaate Eesti ajakirjandussüsteemist ning eneseregulatsioonist. Külaskäigu lõpul toimub ajakirjanike ümarlaua-arutelu teemal “Eesti ja Venemaa vastastikuses meediapeeglis”.

EALLi poolt koostatud programmi eesmärk on anda Moksva kolleegidele ülevaade Eestis toimunud reformidest ning vähendada propagandamüra mõju kahe maa vastastikusele meediakajastusele.

Moskva ajakirjanikud esindavad väljaandeid Novoje Vremja, Kommersant Daily, Nezavisimaja Gazeta, Krasnaja Zvezda, Vremja MN, Ogonjok ning Venemaa Ajalehekirjastajate Liitu.

EALL