Moskva ja Peterburi ajakirjanikud tutvuvad Eesti arengu ja integratsiooniga

Tallinn, 21. september 2002. Täna saabub Eestisse grupp Moskva ja Peterburi ajakirjanikke, kes Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) võõrustamisel tutvuvad siinse arenguga ning uurivad Eesti integratsiooniprogrammi elluviimist.

Kuuest ajakirjanikust koosnev grupp on juba teine kolmest ajakirjanike rühmast, mis külastab Eestit ja Lätit selle aasta jooksul inimõiguste organisatsiooni Freedom House programmi vahendusel, mida toetab USA välisministeerium.

Viiepäevase külaskäigu jooksul kohtuvad Venemaa ajakirjanikud rahvastikuminister Eldar Efendijevi ja  presidendi rahvusvähemuste ümarlaua liikmetega ning külastavad välisministeeriumi ja riigikogu, kus külalisi võtab vastu riigikogu Eesti-Vene rühm. Samuti uuritakse, kuidas töötab Vene Draamateater ning millega tegeleb Integratsiooni Sihtasutus. Külastatakse ka Kalevi kommivabrikut ja Tartu Veeparki.

Tartus kohtutakse Tartu Ülikooli vene ja slaavi filoogia osakonna töötajatega. Teel Ida-Virumaale vaadatakse  Peipsi-äärset Raja küla, kus kohtutakse vanausuliste kogukonnaga. Narvas tutvuvad Venemaa ajakirjanikud Vanalinna Riigikooli keelekümbluse metoodikaga, külastavad Tartu Ülikooli Narva kolledzhit ja vestlevad Narva juhtidega. Üldpilti Eestis toimuvast aitavad avarada kohtumised siinsete ajakirjandusinimestega.

EALL