Neljapäeval avalikustatakse Eesti ajakirjandusauhindade võitjad

Tallinn, 14. veebruar 2022. Eesti Meediaettevõtete Liit korraldab neljapäeval 17. veebruaril Tallinnas pressipeo, kus avalikustatakse 2021. aasta Eesti ajakirjandusauhindade võitjad, samal päeval avatakse ka pressifoto näitus.

Neljapäeval toimuval pressipeol selgub „Eesti ajakirjandusauhinnad 2021“ konkursi raames aasta ajakirjanik 2021, kes saab preemiaks 5000 eurot, kullatud sule, mille autorid on metallikunstnik Ive-Maria Köögard ja klaasikunstnik Katrin Tukmann, ning diplomi. Aasta ajakirjaniku auhinda rahastavad Ekspress Meedia, Õhtuleht Kirjastus ja Äripäev.

Rootsi meediakontsern Bonnier ja ajaleht Äripäev kuulutavad välja 2021. aasta uuriva ajakirjanduse auhinna ehk Bonnieri preemia, mille suurus on sel aastal 7500 eurot.

Ajakirjandustaustaga eraisikud Hans H. Luik, Igor Rõtov, Jüri Ehasalu, Margus Mets ja Toomas Leito pärijad annavad välja noore ajakirjaniku preemia ja elutööpreemia. Fondi suurus on kokku 12 000 eurot, mis jaguneb järgmiselt: elutöö preemia 6000 eurot ning noore ajakirjaniku preemia 6000 eurot.

Neljapäeval avalikustatakse ka üleriigilise uudise, arvamuse ja olemusloo, multimeedia, podcasti, maakonnalehe uudise, arvamuse ja olemusloo ning parima venekeelse arvamuse, uuriva loo ja olemusloo võitjad. Neid preemiaid rahastavad Ekspress Meedia, Õhtuleht Kirjastus ja Äripäev ning iga auhinna suurus on 1000 eurot.

Pressipeol avalikustatakse ka kujunduskonkursi auhinnad üleriigiliste ja kohalike lehtede olemuslugude külgede ja avatud kategoorias ning digitööde kategoorias. Samuti avalikustatakse kahe rahalise peapreemia, mille suurus on 1000 eurot, võitjad: üks suurte ja teine väikeste lehtede võitjate hulgast.

Neljapäeva päeval avab Eesti Pressifotograafide Liit koostöös Canoni ja Overalliga Tallinnas Viru Keskuse aatriumis pressifotode näituse, kus on väljas 2021. aasta parimad fotod ning avalikustatakse fotoauhindade ning videokonkursi võitjad. Samuti tutvustatakse värskelt trükist tulnud “Eesti Pressifoto 2022” aastaraamatut.

Eesti Meediaettevõtete Liit