Kaebus nr 1065
Pressinõukogu otsus 18.11.2021 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Delfi ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kaebust Delfis 14. septembril 2021 ilmunud artikli „VIDEO ja FOTOD: Vaktsineerimisvastased kogunesid jälle Toompeale“ peale ja otsustas, et Delfi ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et EKRE kutsus vaktsineerimisvastased Toompeale meeleavaldusele.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kaebas Pressinõukogule, et tegemist on väärinfoga, sest EKRE ei ole meeleavalduse korraldaja ning samuti ei ole EKRE saatnud välja üleskutset sellel meeleavaldusel osaleda.

Delfi vastas Pressinõukogule, et EKRE fraktsiooni liige Kalle Grünthal avaldas 12. septembril Facebookis postituse, kus ta kirjutab, et Riigikogu hakkab arutama EKRE algatatud eelnõu muuta sundvaktsineerimine kriminaalkorras karistatavaks. Samas postituses kirjutab Kalle Grünthal, et „Tulge ja võtke ka neil nööbist kinni ning las annavad aru oma tegevuse ja plaanide osas!“. Delfi lisas, et uudises ei öelda, et EKRE on meeleavalduse korraldaja. Delfi märkis, et ei ole avaldanud ebaõiget infot.

Pressinõukogu otsustas, et Delfi ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul ei avaldanud Delfi ebatäpset infot, sest uudises ei öelda, et EKRE on meeleavalduse korraldaja, vaid viidatakse EKRE algatatud eelnõule ja kutsele seda Toompeale toetama tulla.

Pressinõukogu