Kaebus nr 144
Pressinõukogu otsus 06.09.2006 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Eesti Ekspress ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Sky Media kaebust Eesti Ekspressis 20. juulil 2006 rubriigis „Eestlane päevitab” avaldatud foto peale ning otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Foto kannab pildiallkirja „Sigalahe päike: See piduline lülitus päevitusrežiimile otse keset Sky Plusi suvemöllu Pärnu rannas. Pilt on tehtud laupäeva 15. juuli keskpäeval. Üritus oli planeeritud õhtuni.” Fotol on kujutatud laual magav palja ülakehaga mees.

Sky Meedia kaebas Pressinõukogule, et avaldatud fotol puudub igasugune seos Sky Plusi ja 15. juulil Pärnu rannapromenaadil toimunud üritusega „Pidu Palmisaarel”, mille üks korraldaja oli raadio Sky Plus. Kaebaja leiab, et foto on kahjustanud Sky Plusi kaubamärgi, ürituse ja ürituse turvafirma Meeskond mainet.

Eesti Ekspress selgitas, et tuginedes Pärnu Postimehes avaldatud artiklitele peo kohta ning Sky Plusi kodulehele olevatele uudistele, oli pidu tuntav kogu linnas ja üritusel osalejad said vabalt peo territooriumilt väljuda ja sinna siseneda. Foto autor kinnitas lehele, et fotol kujutatud isik osales koos temaga Sky Plusi üritusel ja seega ei ole pildiallkiri vale.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress ei ole rikkunud head ajakirjandustava. Pressinõukogu pädevuses ei ole otsustada, kas pildil viibinud isik viibis Sky Plusi üritusel või mitte, kuid samas ei näe Pressinõukogu põhjust kahelda foto autori sõnades.

Pressinõukogu pädevuses on anda hinnang, kas väljaanne on rikkunud head ajakirjandustava või mitte. Pressinõukogu ei anna hinnangut firma kaubamärgi ja ürituse korraldamise maine kahjustamise kohta.

Pressinõukogu