Kaebus nr 156
Pressinõukogu otsus 14.12.2006 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Narvskaja Gazeta ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas AS Narva Bussiveod juhatuse liikme Andrus Tamme kaebust ajalehes Narvskaja Gazeta 21. oktoobril 2006 ilmunud artikli „Narva Bussiveod: viis aastat väljaspool seadust” peale ning otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et Narva linnavõimud ei ole korraldanud viie aasta jooksul reisijate vedamiseks konkursse ning seetõttu on pikendatud lepingut praeguse vedaja AS Narva Bussivedudega.

AS Narva Bussiveod juhatuse liige Andrus Tamm leiab, et artiklist võib välja lugeda, et Narva linna ja AS Narva Bussiveod vahel sõlmitud lepingud ei ole tehtud kõiki juriidilisi aspekte järgides, kuigi tegelikult on kõik seaduslik. Kaebaja meelest jätab pealkiri mulje, nagu oleks Narva Bussivedude tegevus väljaspool seadust.

Narvskaja Gazeta vastas Pressinõukogule, et artikli pealkiri ei ole eksitav, kuna artiklis räägivad maavalitsuse ja linnavalitsuse ametnikud bussiliinide teeninduslepingu pikendamisest ja sellega seotud probleemidest viie aasta jooksul.

Pressinõukogu otsustas, et Narvskaja Gazeta ei ole rikkunud head ajakirjandustava. Pressinõukogu hinnangul on artiklis juttu pigem Narva linnavõimude tegemata tööst, mitte Narva Bussivedude tegevusest. Artiklis on sõna saanud erinevad osapooled ning kriitika ja selle vastuväited on tasakaalus.

Pressinõukogu leiab, et artikli pealkiri ei ole eksitav, vaid võtab kokku artikli sisu.

Pressinõukogu