Kaebus nr 479
Pressinõukogu otsus 14.11.2013 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Postimees ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Tõnis Kõivu kaebust Postimehe veebis 28. septembril 2013 ilmunud artikli „Tarand: Ülemiste järve avamine tõstaks Tallinnas vee hinda“ peale ja otsustas, et väljaanne ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Artiklis vahendatakse Indrek Tarandi kommentaari ideele avada Ülemiste järv inimestele. Artiklis on väidetud, et Ülemiste järv avatakse suplejatele.

Tõnis Kõiv kaebas Pressinõukogule, et ta ei ole kunagi rääkinud, kirjutanud ega muul moel avaldanud arvamust, et Ülemiste järve võiks suplejatele avada või ujumiseks kasutada. Ta lisas, et on alati rõhutanud, et järve kaldal asuv tee tuleks avada veega otseselt mitte kokkupuutuvateks tegevusteks. Kaebaja ei ole rahul, et väljaanne avaldas eksitava info ja et tema käest ei küsitud kommentaari. Samuti ei reageerinud leht kaebaja väitel tema saadetud vastulausele.

Postimees vastas Pressinõukogule, et tegemist oli Indrek Tarandi arvamusavaldusega ja loos kasutati tema ja Marek Strandbergi kirja linnapeakandidaatidele. Lehe hinnangul ei tundunud Tõnis Kõivu Ülemiste järve avamist pooldav seisukoht sugugi negatiivne ja vastulauset vajav. Esmaspäeval lisas leht veebi ka Tõnis Kõivu vastulause.

Pressinõukogu otsustas, et Postimees ei ole rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit, sest tegemist oli üldteada asjaga ja lisaks avaldas leht Tõnis Kõivu vastulause esimesel võimalusel.

Pressinõukogu