Kaebus nr 489
Pressinõukogu otsus 23.01.2014 | TAUNIV.
Õhtuleht rikkus head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas AS Ühisteenused kaebust Õhtulehes 15. novembril 2013 ilmunud artikli „Merlyn Uusküla kaebab Ühisteenused kohtusse“ peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et lauljatar Merlyn Uusküla parkis oma auto südalinnas, kasutas mobiilset parkimist, sai telefonile sõnumi, et auto on pargitud, kuid hiljem leidis ta parkimise eest trahvi, sest Ühisteenuste andmetel oli parkimise eest tasumata.

AS Ühisteenused kaebas Pressinõukogule, et artikkel sisaldab faktivigu, sest firma ei vastuta mobiilse parkimise teenuse eest, vaid kontrollib sõidukite parkimistasu maksmist. Kaebaja ei ole rahul, et ei saanud võimalust kommentaariks ega vastulauseks.

Õhtuleht vastas Pressinõukogule, et artiklis ei ole olulisi faktivigu ja kirjeldatud on ka ASi Ühisteenused vastuseid. Leht märkis, et Ühisteenused ei täpsusta, milliseid loos olevaid väiteid firma loeb olulisteks faktivigadeks. Lehe kinnitusel on kõigi faktiväidete kohta olemas tõendid. Lehe väitel ei ole Ühisteenused neilt vastulauset nõudnud ja seetõttu pole seda saanud ka avaldada, samuti keeldus kaebaja hiljem selgituse avaldamise võimalusest.

Pressinõukogu otsustas, et Õhtuleht rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.2., mis näeb ette, et konflikti sisaldava materjali puhul peab ajakirjanik ära kuulama kõik osapooled. Samuti rikkus leht punkti 5.1., mis näeb ette, et kui kellegi kohta avaldatakse tõsiseid süüdistusi, tuleks talle pakkuda kommentaarivõimalust samas numbris. Pressinõukogu hinnangul on artiklis esitatud Ühisteenuste kohta süüdistusi, kuid sõna antud ei ole.

Pressinõukogu