Kaebus nr 497
Pressinõukogu otsus 27.02.2014 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Postimees ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Mari-Leen Albersi ja Meelis Tomsoni kaebust Postimehe veebis Elu24-s 9. jaanuaril 2014 ilmunud lugude „Reporter Mari-Leen Albers lasti Õhtulehest lahti?“ ja „Facebooki loodi leht „Usun Mari-Leen Albersit ja Meelis Tomsonit“ peale ja otsustas, et väljaanne ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel „Reporter Mari-Leen Albers lasti Õhtulehest lahti?“ räägib sellest, et Mari-Leen Albers lasti Õhtulehest lahti. Artiklis on Õhtulehe peatoimetaja kommentaar, kuid Mari-Leen Albers keeldus kommentaarist. Artikkel „Facebooki loodi leht „Usun Mari-Leen Albersit ja Meelis Tomsonit“ räägib Facebookis nimetatud toetuslehe loomisest.

Mari-Leen Albers ja Meelis Tomson kaebasid Pressinõukogule, et esimese artikli juures olev video on laimav ja loob neist mulje kui kurjategijaist. Teise artikli puhul leiavad kaebajad, et see on laimav ja Facebooki leht ei ole nende tehtud ja nendega seotud.

ELU24 vastas Pressinõukogule, et väljaanne hoidus omapoolsetest hinnangutest ja edastas vaid turvakaamera salvestuses nähtud ja kuuldud materjali. Elu24 pakkus kaebajatele võimalust kommentaariks.

Pressinõukogu otsustas, et Postimees ei rikkunud head ajakirjandustava, sest andis kaebajatele võimaluse kommentaariks, mida nad aga kasutada ei soovinud. Pressinõukogu hinnangul ei ole väljaandel põhjust videot eemaldada, sest tegemist on turvakaamera salvestusega ja tegelikkuses toimunud. Facebooki lugu on seotud samateemaliste lugudega ja annab edasi vaid uut infot. Toimetuse kommentaare Facebooki lugu ei sisalda.

Pressinõukogu