Kaebus nr 535
Pressinõukogu otsus 18.12.2014 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Eesti Ekspress ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Meelis Kaldalu kaebust Eesti Ekspressis 24. septembril 2014 ilmunud artikli „Poliitiline aktivist pisteti Obama visiidi ajaks trellide taha“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et poliitiline aktivist Meelis Kaldalu oli USA presidendi visiidi ajal arestikambris.

Meelis Kaldalu kaebas Pressinõukogule, et artiklis viidatakse umbisikuliselt, et juhul kui teda poleks arreteeritud, oleks USA presidendi turvateenistus ta maha lasknud. Meelis Kaldalu sõnul ei ole viiteid selle väite tõepärasusele ja seega määrib väide tema nime. Kaebaja ei ole ka rahul, et Delfi kommentaaridest tema Obamale kirjutatud luuletus kustutati.

Eesti Ekspress vastas Pressinõukogule, et leht vahendas politseiallika spekulatsiooni, et kinnipidamise põhjustas kartus, et Kaldalu võib vabaduses viibides korraldada Obama visiidiga seoses provokatsiooni, mis võib kaasa tuua probleeme. Artiklis on ka teine põhjendus kinnipidamisele. Ekspress lisas, et kaebaja luuletuse sisu ei ole ajakirjanduslikult informatiivse sisuga, mistõttu toimetus ei pea selle kajastamist asjakohaseks.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Artiklis ei ole väidetud, et USA presidendi turvateenistus oleks Meelis Kaldalu maha lasknud. Samuti leiab Pressinõukogu, et kaebaja luuletus ei täienda uudist sedavõrd, et toimetus oleks pidanud selle avaldama.

Pressinõukogu