Kaebus nr 578
Pressinõukogu otsus 17.09.2015 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Saarte Hääl ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas OÜ Saaremaa Raadio kaebust Saarte Hääles 23. mail 2015 ilmunud artikli „Vjatšeslav Leedo: Saksa turust võiks saada edulugu“ peale ja otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Artikli puhul on tegemist Saaremaa Laevakompanii omaniku Vjatšeslav Leedo vastustega Saarte Hääle ajakirjaniku küsimustele mandri ja Saaremaa vahel sõitvate praamide Saksamaale viimise teemal. Muuhulgas on ära mainitud, et ajaleht Meie Maa avaldas samal teemal mai keskel „desinformeeriva uudise“ ilma Saaremaa Laevakompanii (SLK) kommentaarita.

OÜ Saaremaa Raadio, mis annab välja ajalehte Meie Maa, kaebas Pressinõukogule, et lugu ilmus ilma SLK kommentaarita, sest SLK keeldus loo kirjutamise ajal kommentaari andmast. Kaebaja väitel oli teada, et SLK uued laevad on Virtsu-Kuivastu liinil sügiseni ja seega ei olnud Meie Maas avaldatu desinformatsioon. Kaebaja leiab, et sellega on Saarte Hääl avaldanud laimavat infot Meie Maa kohta. Samuti ei ole kaebaja rahul, et artiklis nimetatakse Meie Maa ajakirjanikke ärapanijateks. Kaebaja ei ole rahul, et Saarte Hääl ei pakkunud Meie Maale kommentaari võimalust.

Saarte Hääl vastas Pressinõukogule, et tegemist oli Vjatšeslav Leedo sõnade ümbersõnastamisega Saarte Hääle ajakirjaniku poolt. Samuti on intervjuus piisavalt põhjalikult selgitatud, miks Meie Maa artikkel oli Vjatšeslav Leedo hinnangul desinformeeriv. Saarte Hääl vastas, et viide ärapanemisele on samuti Vjatšeslav Leedo arvamus, mis oli asjaolusid arvestades mõistlikult kohane.

Pressinõukogu otsustas, et Saarte Hääl ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul oli tegemist Vjatšeslav Leedo sõnadega, mis ei kujutanud endast sellist süüdistust, mis oleks nõudnud OÜ Saaremaa Raadio kommentaari või vastulauset. Pigem on tegemist Vjatšeslav Leedo hinnanguga.

Pressinõukogu