Kaebus nr 617
Pressinõukogu otsus 21.01.2016 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Postimees.ee ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Jaak Madisoni kaebust Postimehe veebis Elu24-s ilmunud artikli „Kaastundeavaldus Eesti naistele! Jaak Madison on suhtes?“ peale ja otsustas, et väljaanne ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel väidab, et Tallinki naistöötajaid ahistanud Riigikogu liige Jaak Madison on enda sõnul suhtes.

Jaak Madison kaebas Pressinõukogule, et artiklis esitatakse tema kohta valesüüdistus (Tallinki naistöötajate ahistamine). Jaak Madison märkis kaebuses, et ahistamise kohta ei ole ühtegi süüdimõistvat otsust ja artiklis olevad valefaktid põhinevad kuulujuttudel.

Postimees vastas Pressinõukogule, et avaldas 23. aprillil artikli, kus üles astunud anonüümsete Tallinki naistöötajate nimed on teada, tegemist on reaalsete inimestega ning Postimees kasutas usaldusväärset ja kontrollitud infot. Postimees lisas, et Tallinki sisejuurdlus kinnitas naistöötajate väiteid kaebaja poolt naiskolleegide privaatsesse ruumi loata tungimises.

Pressinõukogu otsustas, et Postimees.ee ei ole rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Pressinõukogu leiab, et artiklis avaldatud ahistamissüüdistus põhines varem Postimehe veebis avaldatul, kus Tallink kinnitas, et sisejuurdluse käigus kogutud materjal toetas ettevõtte töötajate väiteid, mille kohaselt Jaak Madison tungis Tallinkis töötades kajutitesse ja ahistas oma naiskolleege.

Pressinõukogu hinnangul on Tallinki sisejuurdluse materjal tõendi tähtsusega.

Pressinõukogu