Kaebus nr 62
Pressinõukogu otsus 07.10.2004 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Äripäev ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Tiit Hallikma kaebust Äripäevas 25. veebruaril 2004 ilmunud artikli “Maksuametnik samas firmas kütusepesijatega” peale ning otsustas, et ajaleht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Tiit Hallikma ei ole rahul artikliga ja selle põhjal tehtud esilehe pealkirjaga. Kaebaja peab artiklit tõele mitte vastavaks ning ei ole rahul, et temalt kommentaare ei võetud. Hallikma leiab, et artikkel annab temast vale pildi ning põhjustab talle moraalset kahju.

Äripäev seletas Pressinõukogule, et artikli mõte oli lugejaile näidata Lääne-Viru Maksuameti juhi seotust ühe suurima solkkütuse korraldaja Nikolai Teega. Äripäev tugines artiklis Krediidiinfo andmetele. Leht kinnitas, et üritas kaebajaga mitu päeva kontakti saada nii enne kui ka pärast artikli ilmumist. Leht märkis, et kaebaja ise lehega peale artikli avaldamist ühendust ei võtnud ning vastulause soovi ei avaldanud. Äripäeva kinnitusel oleks nad vastulause avaldanud ning on selleks tänagi valmis.

Pressinõukogu otsustas, et Äripäev ei ole ajakirjanduseetika koodeksi punkte, millele kaebaja viitas, rikkunud. Pressinõukogu seisukohalt on artiklis esitatud uudismaterjal faktidega tõestatud, mida osaliselt kinnitab ka kaebaja. Samuti on artiklist näha lehe püüdlus saada kaebajaga ühendust ning selle puudumisel on leht kasutanud varem avaldatud kommentaari.

Pressinõukogu