Kaebus nr 746
Pressinõukogu otsus 26.10.2017 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Põhjarannik ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Andrus Tamme kaebust 21. juulil 2017 Põhjarannikus ilmunud artikli „Tamm keelitab Stalnuhhinit kandideerima“ peale ja otsustas, et leht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et Keskerakonna Narva piirkonna aseesimees Andrus Tamm teeb tööd selle nimel, et erakonna esinumber Narvas oleks Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin.

Andrus Tamm kaebas Pressinõukogule, et vesteldes ajakirjanikuga ta ei oodanud, et tema poolt räägitu saab artikli aluseks. Kaebaja märkis, et artiklis on tema suhu pandud sõnu, mida ta öelnud ei ole. Samuti peab kaebaja eksitavaks artikli pealkirja, sest keelitamist ei ole toimunud. Ka ei vasta kaebaja väitel tõele alapealkiri „Liidri puudus“.

Põhjarannik vastas Pressinõukogule, et kaebaja ei soovinud peale loo ilmumist ühtegi sisulist parandust, vaid artikli eemaldamist, kuid toimetus sellega ei nõustunud. Leht märkis, et kaebaja ei ole ajakirjandusega suhtlemisel kogenematu ja antud vestluse puhul ei kasutanud ta võimalust jätta osa infost off the record. Toimetus märkis, et Andrus Tamm ei kasutanud tõepoolest Mihhail Stalnuhhini mõjutamise kohta sõna „keelitama“, kuid samas pole selle sõna kasutamine pealkirjas eksitav või asjakohatu arvestades kaebaja poolt räägitut.

Pressinõukogu otsustas, et Põhjarannik ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul ei ole artikli pealkiri ega alapealkiri eksitavad, sest need on kooskõlas artikli sisuga ja kaebaja poolt ajakirjanikule öelduga.

Kuna Andrus Tamm ei ole kogenud poliitikuna ajakirjandusega suhtlemisel kogenematu isik, siis pidanuks ta arvestama, et tema poolt räägitust võib saada artikkel.

Pressinõukogu