Kaebus nr 762
Pressinõukogu otsus 14.12.2017 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Kanal 2 ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Ants Pääri kaebust 13. septembril 2017 Kanal 2 eetris olnud saate „Radar“ peale ja otsustas, et telekanal ei rikkunud head ajakirjandustava.

„Radari“ saatelõik räägib Afganistanis pantvangi langenud dokumentalist Vahur Laiapeast. Saatelõigus väidetakse, et Ants Päär pakkus Vahur Laiapea perele abi tema vabastamiseks. Ants Päär keeldus kommenteerimisest.

Ants Päär kaebas Pressinõukogule, et saatejuht nõudis temalt kommentaari, manipuleeris ja ähvardas. Ants Päär ütles ajakirjanikule, et tal ei ole midagi rääkida, kuid ajakirjanik lubas keeldumise korral teha loo tema jaoks ebasobival moel. Kaebaja märkis, et ajakirjanik soovis juba algusest peale kujundada temast eemaletõukava kelmi muljet. Kaebaja leiab, et intervjuu temaga on avaldatud kontekstis, mis loob temast mulje kui kurjategijast. Kaebaja märkis, et saatelõik sisaldab tema kohta valet.

Kanal 2 vastas Pressinõukogule, et ajakirjanik esitas Ants Päärile teadaolevad faktid ja palus neid kas kinnitada või ümber lükata, kuid kaebaja ei soovinud seda teha. Kanal 2 lisas, et „Radari“ loos esitati vaid fakte ja täpseid tsitaate, neid ei kommenteeritud ega antud hinnangut.

Pressinõukogu otsustas, et 13. septembril eetris olnud „Radar“ ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul oli kaebajal võimalus põhjalikumalt vastata, kuid ta ei kasutanud seda.

Samas juhib Pressinõukogu Kanal 2 tähelepanu asjaolule, et ajakirjanik oleks võinud faktilises intervjuus hoiduda omapoolsetest hinnangutest intervjueeritava kohta.

Pressinõukogu