Kaebus nr 789
Pressinõukogu otsus 29.03.2018 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Postimees ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Baltic Media Alliance kaebust Postimehes 11. detsembril 2017 ilmunud artikli „Raul Rebane: uuring, mis aitab lõpetada rumalusi“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artiklis teeb Raul Rebane ettepaneku lõpetada koheselt igasugused rahaeraldised Venemaa telekanalitesse.

Baltic Media Alliance kaebas Pressinõukogule, et artikkel sisaldab ebaõigeid ja eksitavaid väiteid PBK kohta. Kaebaja märgib, et PBK ei ole Venemaa tähtsam kanal, PBK programme kujundatakse Riias ja transleeritakse Baltimaades, mitte Venemaal.

Postimees vastas Pressinõukogule, et tegemist on arvamuslooga, mitte ettevõtte majanduslikku tegevust kirjeldava artikliga. Postimees lisas, et juriidiliselt on PBK tõepoolest Lätis registreeritud ettevõte, kuid de facto edastab suuresti Venemaa telekanali Pervõi Kanal programmi, mida Raul Rebane oma artiklis ka silmas pidas.

Pressinõukogu otsustas, et Postimees ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul ei ole arvamusartiklis silmas peetud seda, kes juriidiliselt on PBK omanik ja kus firma on registreeritud, vaid PBK sisu. Selles kontekstis on artikli autoril õigus väita, et tegemist on Venemaa telekanaliga.

Pressinõukogu