Kaebus nr 821
Pressinõukogu otsus 20.06.2018 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Postimees ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Eesti Energia kaebust Postimehes 12. aprillil 2018 ilmunud artikli „Konkurentsiamet pööras elektritarbijatele selja“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel kajastab konkurentsiameti otsust selle kohta, et kui elektritarbija ei viitsi elektrimüüjat vahetada, siis on see tarbija valik, kui ta soovib kõrgemat hinda võrreldes teiste teenusepakkujatega maksta. Konkurentsiamet leidis, et Eesti Energia ei riku konkurentsiseadust.

Eesti Energia kaebas Pressinõukogule, et artiklis ei ole Eesti Energia kommentaari, kuigi lugu sisaldab nende konkurendi etteheiteid ja käsitleb märkimisväärses osas Eesti Energia tegevust. Kaebaja ei ole rahul, et kommentaari küsiti neilt pool tundi peale artikli ilmumist.

Postimees vastas Pressinõukogule, et loos olid konflikti osapooled Nelja Energia ja konkurentsiamet ning Eesti Energia ei ole konflikti otsene osapool. Leht lisas, et kuna Eesti Energia leidis peale loo avaldamist, et nende sõnum ei leidnud loos piisavat kajastamist, avaldati nende vastulause esimesel võimalusel.

Pressinõukogu otsustas, et Postimees ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul ei olnud Eesti Energia konflikti osapool, kellele oleks pidanud tingimata sõna andma. Pressinõukogu leiab, et artikkel sisaldab konkurentsiameti kaudu ka Eesti Energia seisukohti kajastavat infot.

Pressinõukogu