Kaebus nr 850
Pressinõukogu otsus 18.10.2018 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Elu24 ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Brigitte Susanne Hundi kaebust Elu24-s 28. augustil 2018 ilmunud artikli „Kas kaunis raadiohääl Brigitte Susanne Hunt on meid kõiki lollitanud ja semmib ikka hoopis Nubluga?“ peale ja otsustas, et väljaanne ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel esitab küsimuse, kas Brigitte Susanne Hunt on avalikkust eksitanud ja semmib ikkagi Nubluga. Artiklis tuuakse välja, et neiu figureerib avalikkuse ees koos Ron Nõmmega, kuid tema tegelik silmarõõm on hoopis räppar Nublu. Artiklis lükkab Brigitte Susanne Hunt oma suhte Nubluga ümber.

Brigitte Susanne Hunt kaebas Pressinõukogule, et loo jaoks küsiti temalt kommentaari ja ta ütles ajakirjanikule, et ta ei ole Nubluga suhtes ega pole seda kunagi olnud. Kaebaja leiab, et loo juhtlõik sisaldab seetõttu faktivigu ja spekulatsioone. Kaebaja palus toimetusel vea parandada, kuid seda ei tehtud.

Elu24 vastas Pressinõukogule, et kaebaja ja räppar Nublu suhtest on varasemalt teistes kanalites infot avaldatud ja kaebaja seda ümber lükanud ei ole. Elu24 väitel kinnitas kaebaja oma suhet Nubluga ka neile. Elu24 lisas, et kaebaja palus artiklis teha muudatused ja väljaanne tegi seda.

Pressinõukogu otsustas, et Elu24 ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu, sest kaebajale anti sõna.

Pressinõukogu juhib tähelepanu, et nii konkreetsel juhtumil kui ka üldse tuleks veebiväljaannetes vigade parandamise puhul vastavalt heale tavale loo juures eraldi ära märkida, mida ja millal on parandatud või muudetud.

Pressinõukogu