Kaebus nr 858
Pressinõukogu otsus 22.11.2018 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Postimehe veeb ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Helle-Moonika Helme kaebust Postimehe veebis 16. oktoobril 2018 ilmunud saate „Otse Postimehes“ peale ja otsustas, et väljaanne ei rikkunud head ajakirjandustava.

Saatejuht ütleb saate alguses, et Helle-Moonika Helme keeldus saatesse tulemast.

Helle-Moonika Helme kaebas Pressinõukogule, et saatejuht ei pöördunud kutsega isiklikult tema poole ja seepärast ei olnud tal võimalust kutset vastu võtta ega tagasi lükata. Kaebaja leiab, et seega on saates tema kohta avaldatud ebatäpset, eksitavat ja moonutatud infot.

Postimees vastas Pressinõukogule, et saatejuht leppis intervjuu kokku EKRE kommunikatsiooninõuniku Holger Bergi vahendusel. Väljaanne lisas, et ajakirjanduseetika koodeks ei sätesta, et kutse otsestuudiosse peaks olema esitatud isiklikult. Postimees märkis, et intervjuude kokku leppimine nõunike, pressiesindajate ja muude vahemeeste abiga, on täiesti tavaline ja aktsepteeritud praktika.

Pressinõukogu otsustas, et Postimehe veeb ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Kuna saatejuht esitas Helle-Moonika Helmele kutse saatesse kommunikatsioonijuhi vahendusel ja kaebaja saatesse ei tulnud, siis on Pressinõukogu hinnangul alus järeldada, et kaebaja ütles kutsest ära.

Pressinõukogu