Kaebus nr 949
Pressinõukogu otsus 19.12.2019 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Õhtuleht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Helina Savi, Merilin Taimre, Ingrid Kaoküla ja Kerli Seppmanni kaebust Õhtulehes 30. septembril 2019 ilmunud artikli „Naised jäävad rasedaks, sest blogija Paljas Porgand vassib andmetega?“ peale ning otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib viljakusmonitorist, mida oma blogis soovitab naistele Merilin Taimre. Artiklis saavad sõna erinevad osapooled.

Helina Savi, Merilin Taimre, Ingrid Kaoküla ja Kerli Seppmann kaebasid Pressinõukogule, et artikkel sisaldab valefakte ning on neid solvav, alavääristav ja mainet kahjustav. Kaebajad leiavad, et artiklis süüdistatakse Merilin Taimret valetamises oma jälgijatele. Kuna artikli pildil on kirjas „lapseootel teismeline“, siis on kaebajate meelest üheti mõistetav, et lugu räägib lapseootel teismelisest, kuid sõna on antud 24-aastasele naisele, keda näidatakse kui viljakusmonitori ohvrit. Kaebajad märgivad, et lugu tekitab kahju ka Helina Savile, kes ei saanud kõiki süüdistusi kommenteerida.

Õhtuleht vastas Pressinõukogule, et leht andis sõna kõigile vaidluse osapooltele. Õhtuleht lisas, et artikli pildiks on kuvatõmmis saatest, mis on korrektselt nii ka kirjeldatud. Õhtuleht selgitas, et „lapseootel teismeline“ ei ole pildiallkiri. Leht kinnitas, et ei ole artiklis mõtteid muutnud ja ükski kaebuse esitanutest ei ole toimetuse poole pöördunud taotlusega midagi loos parandada.

Pressinõukogu otsustas, et Õhtuleht ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul on kõik osapooled saanud võimaluse oma arvamuse avaldamiseks.

Pressinõukogu