Kaebus nr 964
Pressinõukogu otsus 27.02.2020 | TAUNIV.
Postimees rikkus head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Wolt Baltikumi tegevjuhi Liis Ristali kaebust Postimehes 16. jaanuaril 2020 ilmunud artikli „Konkurents kiskus kulleriäris pinged üles“ peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

Artikkel räägib toidukullerite Wolt ja Bolt konkurentsist ning sellest, et Wolti kohalikud töötajad kahtlustavad, et firma eelistab välistööjõudu. Wolti tegevjuht lükkas artiklis need väited ümber. 

Wolt Baltikumi tegevjuhi Liis Ristal kaebas Pressinõukogule, et artikkel sisaldab mitmeid valeväiteid. Kaebaja leiab, et artikkel kahjustab Wolti ja firma töötajate mainet.

Postimees vastas Pressinõukogule, et artiklis olev anonüümne allikas on Postimehele teada ja alust tema usaldusväärsuses kahelda ei ole. Postimees märkis, et leht on andnud Woltile võimaluse süüdistuste kommenteerimiseks ja eemaldas peale Wolti pöördumist artiklist ühe väljendi ja väite. 

Pressinõukogu otsustas, et Postimees rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 1.4., mis näeb ette, et ajakirjanik vastutab oma sõnade ja loomingu eest ning et ajakirjandusorganisatsioon kannab hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne, moonutatud või eksitav info. Pressinõukogu hinnangul sisaldas artikkel ebatäpset infot, mida leht on ka ise tunnistanud.  

Pressinõukogu