Kaebus nr 971
Pressinõukogu otsus 18.06.2020 | ÕIGEKSMÕISTEV.
Meie Maa ei rikkunud head ajakirjandustava.

Pressinõukogu arutas Saaremaa Lihatööstus OÜ kaebust Meie Maas 25. märtsil 2020 ilmunud artikli „Raul Maripuu: võlas lihatööstus poeb eriolukorra taha“ peale ja otsustas, et leht ei rikkunud head ajakirjandustava.

Artikkel räägib sellest, et Saaremaa Lihatööstus on Valjala Söödatehasele võlgu. Arvete maksetähtajad jäävad veebruarisse, kuid Saaremaa Lihatööstus põhjendab maksmata jätmist kriisiolukorraga.

Saaremaa Lihatööstus OÜ kaebas Pressinõukogule, et nende kohta on esitatud tõsiseid süüdistusi, kuid sõna ei antud. Samuti leiab kaebaja, et artikkel sisaldab ebatäpset ja moonutatud infot ning allikate usaldusväärsus ja tõesus on jäetud kontrollimata. Kaebaja leiab, et kirjavahetust Raul Maripuuga on käsitletud ühepoolselt ja Saaremaa Lihatööstust halvustavalt, samas vastulauset ei pakutud. Kaebaja leiab, et Saaremaa Lihatööstus sai kommenteerida vaid artikli esimest poolt.

Meie Maa vastas Pressinõukogule, et Saaremaa Lihatööstus sai vastulauseks võimaluse: ajakirjanik pöördus kaebaja poole seoses võimaliku võlgnevusega ning võlgnevuse ja eriolukorra vahelise seosega. Leht lisas, et artiklis avaldatud info vastab faktidele, on täpne ega ole moonutatud.

Pressinõukogu otsustas, et Meie Maa ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul sai kaebaja võimaluse süüdistusi kommenteerida.

Pressinõukogu